Programoversigt

Mandag

Medvirkende

7.00

Ord til eftertanke - Vejen gennem Bibelen

Inge Lise Schmidt - Jørgen Skydstofte

 

9-12 mandag:

 

9.00

Lumimagasinet

Kirsten og Hans Peter Hansen

9.30

Ord til eftertanke - Vejen gennem Bibelen (G)

Inge Lise Schmidt - Jørgen Skydstofte

10.00

Troens verden

Kirsten og Hans Peter Hansen

10.30

Lørdag i LUMI (G)

Ingvar B. Kristjansson + forskellige

11.30

Vejen gennem Bibelen på tyrkisk (G)

Produceret af Radio Shema i Ankara

 

 

 

17.00

På vej

Svend Christensen og Kjeld Wiwe

Tirsdag

7.00

Ord til eftertanke - Vejen gennem Bibelen

Inge Lise Schmidt - Jørgen Skydstofte

 

9-12 tirsdag:

 

9.00

På vej (G)

Svend Christensen og Kjeld Wiwe

9.30

Ord til eftertanke - Vejen gennem Bibelen (G)

Inge Lise Schmidt - Jørgen Skydstofte

10.00

Lumi Lokal - Søndagsmagasinet (G)

Skiftende værter - Hans Peter Hansen

 

 

 

17.00

Lumimagasinet (G)

Kirsten og Hans Peter Hansen

Onsdag

7.00

Ord til eftertanke - Vejen gennem Bibelen

 Inge Lise Schmidt - Jørgen Skydstofte

 

9-12 onsdag:

 

9.00

1. lørdag i måneden: På vej til himlen (G)

Marie Buus

2. lørdag i måneden: Sange til eftertanke (G) 

Lisbet Adolfsen

3. lørdag i måneden: Årstiden sange og salmer (G)

Thora Andersen

4. lørdag i måneden: Evangeliet i ord og toner (G)

Hanne Sohn

5. lørdag i måneden: Musikfortællinger (G)

Jacob Bach Christensen

9.30

Ord til eftertanke - Vejen gennem Bibelen (G)

Inge Lise Schmidt - Jørgen Skydstofte

10.00

Søndag i LUMI (G)

Jacob Bach Christensen

 

 

 

17.00

Over en åben Bibel (G)

Hans Erik Nissen

Torsdag

7.00

Ord til eftertanke - Vejen gennem Bibelen

Inge Lise Schmidt - Jørgen Skydstofte

 

9-12 torsdag:

 

9.00

Ord til søndagen 

Henning Gelardi Mikkelsen

9.30

Ord til eftertanke - Vejen gennem Bibelen (G)

Inge Lise Schmidt - Jørgen Skydstofte

10.00

Mødereportage/Gudstjeneste (G)

Ansgars Kirken, IM - Bethesda, Dan Hessellund, LM Nørresundby

11.00

Over en åben bibel (G)

Hans Erik Nissen

11.30

Vejen gennem Bibelen på arabisk (G)

 

 

 

 

17.00

Med Jesus i hverdagen

Johnny Søndberg-Madsen

17.30

Håbets Budskab

Allan K. Hansen / Fri Evangelisk Forsamling

Fredag

7.00

Ord til eftertanke - Vejen gennem Bibelen

Inge Lise Schmidt - Jørgen Skydstofte

 

9-12 fredag:

 

9.00

Føljeton

Skiftende oplæsere

9.30

Ord til eftertanke - Vejen gennem Bibelen (G)

Inge Lise Schmidt - Jørgen Skydstofte

10.00

Bibeltimen/Musikprogrammer (G):

 

10.00 1. fredag i måneden: Bibeltimen (G)

10.00 2. fredag i måneden: Bibeltimen (G)

10.00 3. fredag i måneden: Evangeliet i ord og toner (G)

10.30 3. fredag i måneden: Sange til eftertanke (G)

10.00 4. fredag i måneden: Årstidens sange og salmer (G)

10.30 4. fredag i måneden: På vej til Himlen (G)

10.00 5. fredag i måneden: Bibeltimen (G)

11.00

Troens verden (G)

Kirsten og Hans Peter Hansen

11.30

Vejen gennem Bibelen på iransk

 

 

 

 

17.00

Vejen gennem Bibelen på iransk (G)

 

Lørdag

9.00

Over en åben Bibel

Hans Erik Nissen

9.30

 1. lørdag i måneden: På vej til himlen

Marie Buus

 2. lørdag i måneden: Sange til eftertanke  

Lisbet Adolfsen

 3. lørdag i måneden: Årstiden sange og salmer

Thora Andersen

 4. lørdag i måneden: Evangeliet i ord og toner

Hanne Sohn

 5. lørdag i måneden: Musikfortællinger

Jacob Bach Christensen

10.00

Lørdagstimen

Jacob Bach Christensen

11.00

Lørdag i Lumi

Ingvar B. Kristjansson + forskellige

Søndag

9.00

Med Jesus i hverdagen (G)

Johnny Søndberg-Madsen

14.00

Søndag i Lumi

Jacob Bach Christensen

16.00

Bibeltimen/Musikprogrammer:

 

16.00 1. søndag i måneden: Bibeltimen

16.00 2. søndag i måneden: Bibeltimen

16.00 3. søndag i måneden: Evangeliet i ord og toner (G)

16.30 3. søndag i måneden: Sange til eftertanke (G)

16.00 4. søndag i måneden: Årstidens sange og salmer (G)

16.30 4. søndag i måneden: På vej til Himlen (G)

16.00 5. søndag i måneden: Bibeltimen

17.00

Ord til søndagen (G)

Henning Gelardi Mikkelsen

17.30

Føljeton (G)

Skiftende oplæsere

18.00

Lumi Lokal - Søndagsmagasinet

Skiftende værter - Hans Peter Hansen

20.00

Mødereportager/Gudstjenester

Ansgars Kirken, IM - Bethesda, Dan Hessellund, LM Nørresundby  

21.00

Vejen gennem Bibelen på tyrkisk

Produceret af Radio Shema i Ankara

21.30

Vejen gennem Bibelen på arabisk

 
© Lumi Radio Aalborg - Østergade 30, 9400 Nørresundby.